مجله ی اینترنتی نوجوان ایرانی                                                 شماره ی نخست،    هشتم آبانماه هشتاد و نه


مجله ی شماره 1
کوچکترين مدرسه دنيا در ايران چاپ

عبدالمحمد شعراني، سرباز معلم روستاي«كالو» در١٨٠ كيلومتري شهرستان دير استان بوشهر، توانسته است با راه اندازي يك وبلاگ در آدرس www.dayyertashbad.blogfa.com در باره مدرسه اي بنويسد كه با ٤ دانش آموز و با كمترين امكانات در اين نقطه از كشورمان قرار دارد.

 
آیا می دانید؟ چاپ

آیا تابحال می دانستید که: پروانه ها با پای خود مزه را احساس میکنند . ـ شتر در هنگام تشنگی میتواند ۹۵ لیتر آب را در کمتر از ۳ دقیقه بنوشد . ـ تعداد افرادی که سالانه از نیش زنبور میمیرند بیشتر از کسانی است که سالانه از نیش مار میمیرند. ـ وزن اسکلت انسان بالغ ۱۳ تا ۱۵ کیلوگرم است . ـ اولین اتوموبیل را مظفرالدین شاه قاجار وارد ایران کرد . ـ اولین آدامس را جان کورتیس در سال ۱۲۲۷ شمسی ساخت .

 
معرفی بازیهای سنتی ایرانی چاپ

بازی زو یک بازی است که از زمان‌های قدیم وجود داشته است و هنوز به دلیل ورود به دنیای ورزش تا حدودی بقای خود را حفظ كرده است. بازی به این صورت است که افراد به ۲ گروه تقسیم می‌شوند. به ترتیب در هر گروه 2 نفر انتخاب شده و با گفتن کلمه زوووووووو می‌روند و یکی از افراد گروه مقابل را می‌گیرد.

 
"بازی فریاد آزادی تنگستان" برای نوجوانان ایرانی چاپ

"بازی فریاد آزادی تنگستان" عنوان بازی جدیدی است که به وسیله گروه وارتان در حال ساخت است. بازی ای که تا قبل از نمایشگاه رسانه های دیجیتال هیچ چیزی از آن منتشر نشده بود و کسی نمی دانست که چنین عنوانی در دست ساخت است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که مصاحبه ای را با آقای احسان ابراهیم زاده یکی از سازندگان جوان این بازی ترتیب دهیم تا شما هم با جدیدترین کار این دوستان آشنا شوید.

 
فید RSS چیست؟ چاپ

شما فقط کافیست این لینک را در مرورگر خودتون اجرا کنید تا برنامه خبرخوان شما آن را به لیست سایت هایی که شما آنها را دنبال میکنید اضافه کند. از این به بعد لازم نیست هر روز وارد زنگوله شوید تا مطالب آن را بخوانید فقط برنامه خبرخوان خودتون رو اجرا میکنید و آن با سرعت ده ها برابر فقط مطالب جدید را به شما نشان میدهد.

 
ویدئو بجای پس‏زمینه دسکتاپ ویندوز 7 چاپ

تصاویر پشت‏زمینه صفحه دسکتاپ ویندوز که به Background و Wallpaper نیز معروف هستند، همواره زیبایی خاصی به ظاهر ویندوز می‏بخشند. از این رو کاربران سعی می‏کنند تا زیباترین و جذاب‏ترین عکس‏ها را برای تصویر پس‏زمینه دسکتاپ خود انتخاب کنند. اما آیا شما مجبورید همیشه از تصاویر و عکس‏ها برای پشت‏زمینه دسکتاپ استفاده کنید؟ آیا تاکنون به این فکر کرده‏اید که می‏توان یک فایل ویدئویی را در پشت زمینه دسکتاپ قرار داد تا به جای یک عکس ثابت، یک فیلم متحرک پس‏زمینه دسکتاپ باشد؟

 
آلبوم‌ها را گوش نمی‌دهیم تا از آنها لذت ببریم چاپ

احسان خواجه‌امیری در پنجمین روز انتشار آلبوم جدیدش، اعتقاد دارد که هنوز برای قضاوت در مورد «یه خاطره از فردا» و گفت‌وگو درباره بازتاب‌ها و بازخوردهای آن زود است اما با این وجود در حالی که از مصاحبه‌های مطبوعاتی امتناع می‌کند، می‌پذیرد تا پاسخگوی سؤالات سایت «موسیقی ما» باشد.

 
آب مقدس حوض ماهی‌ها، شیراز چاپ

جوانى که قصد ازدواج دارد. موضوع را با خانواده خود در ميان مى‌گذارد. چنانچه خانواده، دختر معينى را در نظر داشته باشند، کار ساده است. در غير اين صورت به اين خانه و آن خانه براى خواستگارى مى‌روند. در مواردى نيز از زنانى به‌عنوان دلاٌله براى اين کار استفاده مى‌شود و آنها اين وظيفه را برعهده مى‌گيرند و پس از يافتن دختر مورد نظر به خانوادهٔ پسر معرفى مى‌نمايند و آنها براى خواستگارى اقدام مى‌کنند.

 
اعتماد به نفس، من می توانم چاپ

« می توانم» ، بنیاد بنای با شکوهی است که از آن، به « موفقیت» یاد می شود، شما هم می توانید « موفق» باشید، اگر توانایی های خود را باور کنید. از خواستن تا موفق شدن ، یک گام بیشتر فاصله نیست و آن گام ، اعتماد به خویشتن است. اعتماد به نفس ، یعنی کشف توانایی ها و آگاهی از گستردگی قدرت و امکانات نهفته در درون خود.

 
با اولین حقوقم، برای خونه جارو برقی خریدم! چاپ

مثله همه نوجوون ها، پوریا هم خصوصیات خوب داره و هم بد. دیدیم بهترین کسایی که می تونند این خصوصیات رو بدونن، پدر و مادرش هستند. پس موقعی که پوریا با عکاس ما سرش به عکس انداختن گرم بود، نشستیم پای صحبت های پدر و مادر پوریا. خواستیم بدی هاش رو یکی از اون ها بگه و خوبی هاش رو هم یکی دیگه. به پیشنهاد مادرش قرار شد بدی هاش رو پدرش بگه چون بیشتر با اون سر و کله می زنه. خوبی هاش رو هم مادر. حالا شما چی فکر می کنین؟ فکر می کنین پوریا چه خصوصیات بد و خوب داره؟ ها؟!

 
گفتگوی خیالی با عطار نیشابوری چاپ

فکر کردیم اگر موافق باشید سری به گذشته ی تاریخ بزنیم و گفتگویی داشته باشیم با یکی از اهالی تاریخ!عطار نیشابوری به نظر گزینه ی خوبی بود! پس قراری گذاشتیم و یک سر رفتیم در دفتر کار او واقع در خیابان جردن مصاحبه ای را سریع انجام دادیم ، وی با اینکه عجله داشت به عطاری اش برود و بیمارانش را سرو سامان دهد با کمال میل به سئوالات ما پاسخ داد؛ عطار به مخاطبان ما گفت :چون تو در کس ننگری،  کس با تو همدم کی شود .

 
هديه اي به نام پرچم در خدمت استقلال چاپ

"اشتباه داور جزئي از فوتبال است" اين جمله را زياد شنيده ايم . تنها جمله اي است که داوران و تيم هايي که از اشتباهات سود مي برند را در قبال انتقادات به کار مي برند و در واقع سپر بلاي واقعه اتفاق افتاده است اما به راستي تا چه زماني مي خواهيم پشت اين جمله ساده و به نوعي کليشه اي پنهان شويم و در صدد رفع و کاهش تبعات اين اشتباهات فاحش برآئيم؟